Історія

Вовчанський медичний коледж – це шлях до успіху, здійснення мрій, це самовіддана праця викладацького складу, студентів і випускників протягом 84 років!
З невеликого медичного технікуму до сучасного вищого навчального закладу, з розвинутою навчально-матеріальною базою, висококваліфікованим викладацьким складом виріс Комунальний заклад охорони здоров’я «Вовчанський медичний коледж» Харківської обласної ради.
      Училище було засноване у липні 1930 року рішенням засідання секретаріату Харківського Окружного Виконавчого комітету рад робітничих, селянських та Червоноармійських депутатів ХІІ скликання ( протокол № 39 від 25.07.1930 р.)  і носило назву Вовчанського медичного технікуму.   Навчалося 60  майбутніх медсестер.
        В 1934 році технікум був перейменований в фельдшерсько-акушерську школу, яка до 1941 року зробила чотири випуски кваліфікованих фельдшерів і акушерок.

         На початку Великої Вітчизняної війни майже всі випускники пішли на фронт, де проявили високий професіоналізм, мужність, патріотизм.
          Під час війни  фельдшерсько-акушерська школа не функціонувала у зв’язку з окупацією, але вже у 1946 році  відновила свою роботу як школа медичних сестер. Навчалося 126 осіб.
          У 1948 році був зроблений перший післявоєнний випуск 57 медичних сестер.
          З метою поліпшення середньої спеціальної медичної освіти в Україні у червні 1954 року  фельдшерсько-акушерська школа  реорганізована в медичне училище згідно наказу Міністерства охорони здоров’я УРСР від 24.06.1954 року № 404.

        Училище славилося високими показниками у навчально-виховній роботі. Студенти відвідували гуртки  клінічних дисциплін, художньої самодіяльності. Все це робило життя змістовним і цікавим. Щосуботи організовувались вечори відпочинку, студенти виступали в агітбригадах по селах району.
       В 1960-ті роки розширилася навчально-матеріальна база училища. Розпочалося будівництво другого корпусу, де брали активну участь студенти училища.

       У 1970 році будівництво другого корпусу було закінчено, і в новому приміщенні були відкриті актова та спортивна зали, три аудиторії, медпункт, 4 навчальні кабінети, бібліотека, буфет, тенісна кімната, гардероб, бухгалтерія.
 
Вовчанський медичний коледж має гуртожиток, який є цінною пам’яткою архітектури, як житловий будинок Колокольцова В.Г.

         У 1990-ті роки  училище стає вищим навчальним закладом І рівня акредитації.
        В 2005 році з метою реформування медичної освіти щодо наближення до міжнародних вимог,  згідно наказу Головного управління охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації від 12.04.2005 р. № 337  Вовчанському медичному училищу  змінено назву на   Комунальний заклад охорони здоров’я «Вовчанський медичний коледж».
       Комунальний заклад охорони здоров’я «Вовчанський медичний коледж» Харківської обласної ради – державний вищий навчальний заклад І рівня акредитації, що готує молодших медичних спеціалістів за двома спорідненими спеціальностями «Лікувальна справа» та «Сестринська справа»
      Ефективність навчального процесу забезпечують новітні освітні методики, сучасні інформаційні та педагогічні технології і досвідчений педагогічний колектив, який докладає максимум зусиль для підвищення результативності навчання і надання йому творчого характеру.
        Значна увага в коледжі приділяється науково-методичній роботі. Викладачі коледжу беруть активну участь у підготовці та проведенні обласних, регіональних та міжнародних науково-практичних конференцій, семінарів.
           Наші студенти навчаються в сучасно оснащених кабінетах, лабораторіях, комп’ютерних класах; практичні заняття проводяться в навчальних кабінетах з доклінічної практики та в навчальних кімнатах на практичній базі КЗОЗ “Вовчанська центральна районна лікарня” і КЗОЗ “ЦПМСД Вовчанського району”.

        До послуг студентів сучасно обладнана бібліотека.  Це  сучасний інформаційний центр коледжу, книжковий фонд якого складає 20534  примірника. В читальній залі студенти мають можливість опрацювати навчально-методичну літературу, ознайомитися з новинками періодичних видань та якісно підготувати завдання позааудиторної самостійної роботи.
      На формування рівня підготовки спеціалістів значною мірою впливає організація пошукової та дослідницької роботи студентів. Під керівництвом викладачів гуртківці опановують елементи наукового пошуку, навички самостійної науково-дослідницької роботи.
      Щорічно студенти коледжу беруть активну участь у Міжнародних конкурсах  з української мови імені Петра Яцика, в мовно-літературному конкурсі імені Т.Шевченка, в олімпіадах з багатьох навчальних дисциплін та конкурсах фахової майстерності.

        Робота студентської ради коледжу ведеться в кількох напрямках, що охоплює весь спектр зацікавлень і уподобань студентів, дає їм цілісні орієнтири в поведінці і в навчанні, організовує культурне дозвілля і вирішує проблеми повсякденного студентського життя.
       Головною метою виховної роботи в коледжі є формування  всебічно розвиненої, соціально активної особистості студента, здатного до самовдосконалення та самореалізації, виховання у нього на основі принципів медичної етики та деонтології любові до майбутньої професії та почуття відповідальності за життя та здоров’я громадян нашої держави, високої духовності.

Вовчанський медичний,

Коледж хоч не столичний,

А все ж наче рідная мати,

Простелить рушник в майбуття.